A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vitin e Ri

Dimri

Nga dhjetori deri në mars
Ngado shkojmë e kemi pas
Flokë-flokë bie qetë
Sikur të ishte një shigjetë

Të gjithë në oborr dalin
Me saja e me ski
Të lozim të kënaqemi
Se tani vjen viti i ri

Dikush trupin dikush duart
Dikush hundën dikush gojën
Të gjithë me pak dashuri
Ndërtojnë dordolecin për bukuri

- poezi nga Florentina Sopjani


- Poezia u dërgua nga Florentina Sopjani -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  37

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019