Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori, Elvana, Orinda & Julka - Parajsa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17[Orinda Huta:]
Sa djersë u derdhën në netët e ftohta,
Nga ngrohtësia e trupave lëshuar
Më duket sikur ish veç një ëndërr
E jo një çast i përjetuar.
Sa fjalë u thanë me zë të ëmbël,
E sa buzët belbëzonin
Të kemi parë vallë parajsën
Paraardhësit s'do të na besonin

[Flori:]
U thanë vargje për poezi,
Që poetët shumë kërkuan.
Nuk patëm faj as unë as ti,
Nga thellësi e shpirtit buruan.
Kërkoj fjalë të them,
Sa shumë të ndjej -
- Si poetët dhe unë të gaboj.
Ka shumë pak fjalë magjike në jetë:
Të dua, të adhuroj!

[Elvana Gjata:]
Jam une! (hey) - ajo që ty të ndjenë më shumë
- të ndjenë me shumë..
Me bardhësin që më rrethon,
je ti drita ime që me vërbon..
Je ti, je ti, je ti - je vetëm ti!..

[Julka:]
E dua bukurinë tënde kur ti zgjohesh në mëngjes,
janë puthjet e tua, që më japin jetë!
Aromën tënde trupi im e kërkon,
të dua, të dua - por kaq nuk mjafton..
- nuk më mjafton..
E dua bukurinë tënde kur të zgjohesh në mëngjes,
janë puthjet e tua, që më japin jetë!
- më japin jetë..
Aromën tënde trupi im e kërkon,
të dua, të dua - por kaq nuk mjafton.
(të dua, të dua.. ) - Të duaa!..
Por kaq nuk mjafton (nuk më mjafton)-

* të kemi përball parajsën - paraardhësët da s'do na besonin *


Ky tekst u dërgua nga Aritta


Featuring: Julka
Featuring: Orinda Huta
Featuring: Elvana Gjata
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/12/2005
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Kartolina (2)

36
19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:


Komente mbi këtë këngëFlori, Elvana, Orinda & Julka - Parajsa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parajsa".
3. Video është e këngës "Parajsa", por nuk këndohet nga Flori, Elvana, Orinda & Julka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.