Më mbaj mend (për 1 muaj)


Flori Mumajesi - Plas

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plas".
3. Video është e këngës "Plas", por nuk këndohet nga Flori Mumajesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flori Mumajesi - Plas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  313

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2018

Komente

4 🔥

02/12/2018

2018-12-02T16:58:43+00:00Strofa 1:
A te mungon ty fryma ime
Siç po mungon mu fryma jote
Veten time e perseris
A te mungon fytyra ime
Siç me mungon mua fytyra jote
Dhe veten time perseris

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo

Strofa 2:
E perserita prap veten time
Dike si ty, une do kerkoja
Dhe pse e di nuk ka si ti
Dhe beja kot sikur harroja
Keputur gjunjet, ecja vazhdoja
Veten time e perseris

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo

Strofa 3:
E ke mirenjohjen time perjetesisht
Mesova une te ndjej, njesoj si ti
Kam jetuar, kok e kemb dashuruar
Akull shpirti im sot
Se nuk te kam dot

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo...Bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo


Ky tekst u dërgua nga Kk.SenoritaAkordet:

Intro: Ebm – F - Bbm (2x)


Chorus 1

Ebm F Bbm Ebm
A te mungon ty fryma ime, siç po mungon mu fryma jote
F Bbm
Veten time e perseris
Ebm F Bbm Ebm
A te mungon fytyra ime, siç me mungon mua fytyra jote
F Bbm
Dhe veten time perseris


Ref.
Ebm F Bbm
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa mo


Chorus 2
E perserita prap veten time, dike si ty, une do kerkoja
Dhe pse e di nuk ka si ti
Dhe beja kot sikur harroja, keputur gjunjet, ecja vazhdoja
Veten time e perseris


Ref.
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa mo


Chorus 3
E ke mirenjohjen time perjetesisht
Mesova une te ndjej, njesoj si ti
Kam jetuar, kok e kemb dashuruar
Akull shpirti im sot
Se nuk te kam dot

Ref.
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo... bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa mo

Kartolina (4)

15
11
12
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet