Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio
Top 200

Flori Mumajesi - Thjesht Te Du  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  47

Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T18:58:06

Muzika:

Flori Mumajesi


Qëkur u pamë per herë të parë ndricoje diell
nuk di ishim në tok apo ishim në qiell
nga sot do lidhim jetën bashkë përgjithemonë
do qeshim kur mes nesh të flej fëmija jonë

Unë ty të du, të du.
Nuk kam fjalë unë ta them se sa shum më ke dhënë ti mu,
Të du, thjesht të du.
Nuk kam fjalë ta tregoj, jetën time e ke ndryshu.

Dhe kur të vij në jetë ajo ose ai,
do ketë një shëmbull të besoj në dashuri,
ne mbrëmje do ti them ngadalë si një përrallë,
se si të thash të dua ty për herë të parë.

Unë ty të du, të du.
Nuk kam fjalë unë ta them se sa shum më ke dhënë ti mu,
Të du, Thjesht të du.
Nuk kam fjalë ta tregoj, jetën time e ke ndryshu.

Edhe nëse pyësin si duket dashuria
do përgjigjem si ty
Dhe nëse me pyësin si duket muzika
do ti përgjigjem si ty
Se je gjithçka për mua, je gjithçka për mua, je kercimi dashurisë, pa mbarim.

Unë ty të du, të du.
Nuk kam fjalë unë ta them se sa shum më ke dhënë ti mu,
Të du, Thjesht të du.
Nuk kam fjalë ta tregoj, jetën time e ke ndryshu


Ky tekst u dërgua nga Kiara boci   Albafi23Kartolina (3)

2019-11-27 11:05:32
Unë ty të du, të du
Nuk kam fjalë unë
Ta them se sa shumë
Më ke dhënë ti mu
2019-11-24 10:25:55
Qëkur u pamë
për herë të parë
Ndriçoi diell
Nuk di ishim në tokë
Apo ishim në qiell
2019-11-14 15:38:06
Nuk kam fjalë unë ta them
Se sa shumë me ke dhënë ti mu
Të du, thjesht të du
Nuk kam fjalë ta tregoj
Jetën time e ke ndryshu

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet