Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja Ime

Une mesuesen time
Shume e dua
Ajo me edukoj
Dhe me mesoj mua.

Une tash jam
Ne klasen e peste
Ne zemer te kam
Derisa te vdes.

Une ty mesuesja ime
Ne zemer do te mbaj
Kur te rritem kam shum kujtime
Dhe per ty do te qaj.

- poezi nga Florian Qerimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14Më shumë nga Florian Qerimi