A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Florida Meshi - Ti E Vrave Dashurine


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

15/03/2017

2017-03-15T10:14:49

Këngë e Albumit:

O Xhan O XhanKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti E Vrave Dashurine" kënduar nga Florida Meshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Florida Meshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Elita 5. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me kot ti kerkon meshiren
Dhe pse vishesh me te bardha
Shpirti yt noton n'shkretire
Nuk je prape ajo e para.
Shpirti yt noton n'shkretire
Nuk je prape ajo e para

Tash vjen edhe ti me lutesh
Kerkon falje hic pa turp
Nuk e di ku merr guximin
Qe serisht te kthehesh tek une

(refren)
Se ti e vrave dashurine
Edhe shkove pas nje horrit
Paqe mes nesh s'mund te shtijne
As ushtaret e UNPROFOR-it
(x 2)

Se ti ndenjat tua i nxorre
mall pa vlere ne treg te zi
dashuria humb kuptimin
kur hyjne zemrat ne llogari

Jo, jo nuk po t'i dua,
lot' e rende t'i shoh ne sy,
se ka vajza plot Tetova
e nuk mbahet veç me ty

(refreni)Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018