A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Ndjej Forc Brenda Vetes

Pse rri mendohem?
Pse qdo dit kerkoj shpjegim!
Se di as vet se nga vjen gjith kjo,
Fuqi brenda meje.
Kam fuqi sa mund te rrezoj nje mal,
Por se di a mundem dot,
Ta arrij ate qellim.
Edhe pse kjo fuqi per mua,
Eshte ne pafundesi.
Por une s'mundem te ta tregoj ty.

A mundem valle qe t'ia di,
Rendesin ksaj fuqie.

Hape zemrën të hyj mbrenda,
mbylle shpejt se u qmenda,
dora shkruan zemra ndikon,
ktheje letrën nese mendon.

Ndëgjo zemrën time,
po të thotë të vërtetën,
se për ty jam gati,
ta japë edhe jetën.

- poezi nga Florim Muhadri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019