A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

I Drejt Me Te Gjitha

I drejt me te gjith
Me vepra te pastra.
E te forta si guri.
Mund te bie posht.
Nje tull
Po nuk bien I gjith muri
Ne kohe moderne si kala
Antike me themele
Te thella.
Per rreth ketyre
Gureve
Nuk ngjitet as balta as mella.

- poezi nga Florim Muhadri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019