A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

Stine e bukur,
Stine e mire,
Eshte stina ime
e ngrohte.

Moj Pranvere
e bukur,
Na fal pak gjalleri,
qe te kenaqemi te gjithe.

Vetem emri yt,
Tregon qellimin tend,
Ke ardhur t´na tregosh,
se nje stine te ngrohte,
afer kemi tash.

Moj stine e luleve,
Ty te jemi falenderuese,
Qe na sjelle dite te bukura
e te mrekullueshme.

Hapja e petaleve,
eshte nje mrekulli,
Rikthimi i shtegtareve,
eshte nje bukuri.

Se zerat e bylbyleve,
na bere t´i degjojme,
Pas gjithe ketyre muajve,
dimri te ftohte.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019