A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Nënë E Baba

Mos mendoni,
Qe dashurine
Qe kam per ju,
Ne leter po ua shkruaj.

Dashuria ime per ju,
Eshte e papershkruar,
As yjet ne qiell,
Nuk me mjaftojne t'iu them:
- Ju dua.

Ju me rritet mua,
Ju u kujdeset per mua
Si dhe me edukuat.

Si t'ua shperble
Kete gje une,
Minutat qe kaluat pran meje,
Dhe qe jeni duke i kaluar tani.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019