Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Familjen


Nënë E Baba

Mos mendoni,
Qe dashurine
Qe kam per ju,
Ne leter po ua shkruaj.

Dashuria ime per ju,
Eshte e papershkruar,
As yjet ne qiell,
Nuk me mjaftojne t'iu them:
- Ju dua.

Ju me rritet mua,
Ju u kujdeset per mua
Si dhe me edukuat.

Si t'ua shperble
Kete gje une,
Minutat qe kaluat pran meje,
Dhe qe jeni duke i kaluar tani.

- Poezi nga Flutra Sllamniku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim