A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Vendi Endrrave

EKZISTON NJE GJE,
QE ASKUSH NE BOTE
NUK SE DI.

VALLE A EKZISTON,
NJE VEND I TILLE?!
A E DI DIKUSH,
NE GJITHE GJITHSINE?

A EKZISTON VALLE,
NJE VEND PERRALLORE,
ASHTU SI E ENDERROJME?

NESE E DI DIKUSH,
TE LUTEM ME TREGONI,
SE UNE VENDI ENDERRORE,
DU TA ZBULOJ.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019