A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Njgjyra-ngjyra,
Eshte kjo stine,
Me e bukura,
nder te gjithe.

Stine e art,
Stine e mire,
Ne Shtator fillon e
ne Dhjetor mbaron.

Gjethet e arta,
fshatine zbukurojne,
Toka u be e arte,
nga te tria ant.

Femijet e vegjel,
lozin e kendojne,
Zerat e tyre,
Vjeshten me te bukur bejne.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019