A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Lumturia

Njëherë në një tendë,
jetonte një familje e shkretë.

Por një ditë vajza e vogël,
një zgjidhje kishte gjet,
tha te shkonin ne pyllin e arte,
se kishte shume ar.

Por kur shkuan atje,
nuk gjeten çfare mendonin,
por gjeten gjethe te arta te bukura tejmase.

Aty e kuptuan qe paraja nuk vlen,
ajo qe i duhet njeriut
eshte lumturia vet.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019