A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Stinet

Gjithsej 4 stine
kemi ne vit.
4 stine te bukura
qe motin ndryshojne
çdo dite.

E para stine e vitit
eshte Pranvera
Stina e luleve e quajme ate,
sepse po ne kete sezon,
petalet e luleve hapen
ane e mbane.

E dyta eshte Vera
me e ngrohte se pranvera
dhe dielli rrezet e tij
kurre nuk i ndalon.

Pas Veres vije stina e trete
e cila Vjeshta e arte eshte.

Pastaj vije Dimri
stina me e ftohte e vitit
Fjolla-fjolla bora bie pa u ndal.
Po me vone ajo sshkrihet dalngadale.

- poem written by Flutra Sllamniku


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019