Më mbaj mend (për 1 muaj)

Franc Koruni - Kjo Jete, Te Jete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

Sa her qe mendoj,
ja po bej ate qe duhet gjithmon perfundoj duke veshtruar yjet,
dua te me flasin makinat qe bertasin nuk po me len te degjoj.
Dua ta jetoj plotesisht kete jeten e ngateruar,
dua te shijoj me shume sesa me ka mesuar femijet po luajn rreth qe duan te na gjuajn pse nuk po bejn ate qe duan.
Kam provuar te mos bej te njejten gje,
kam deshtuar eshte bot qe nuk te le njerzit flasin fjale qe vetem na vrasin per nje gabim qe nuk e din.
Koha qe kalojm ka qene dhe do jete gjithmon e njejta nuk ja vlen te ndrojme azgje kete nat si guzhinjeta foto e grisur letra me shumic jane nisur per endrimtar te krisur.
Dua qe te jet kjo jet me e qet,
dua qe te jet koj jet te jet e vertet.
Dua qe te jet kjo jet me e thjesht,
dua qe te jet kjo jet te jet e vertet.
Njeres qe si njoh njeres te rinj ulur ne metro ca ikin ca vijn,
valixhe te medha dashuri te reja jemi ne kerkim perseri.
Nje regull me shum se mijra nuk po na ndihmojn me mir te flem gjum dhe ndoshta do harojm,
ftes per drek nje puthje e shpejt vera e nxeht qe po na djeg.
Vuajm vuajm po po sillemi njelloj ndihemi te huaj dhe me njerzit qe martohemi,
lulet pa er, po ngrihet nje gradacel kush do banoj esht miljoner.
Dua qe te jet kjo jet me e qet,
dua qe te jet koj jet te jet e vertet.
Dua qe te jet kjo jet me e thjesht,
dua qe te jet kjo jet te jet e vertet.
Dua qe te kthejm faqe te re dhe te mos genjejm per cdo gje qe na pelqen poc i djegur vetem djelli na ka mbetur te na ndricoj hej se skemi tjeter.
Po kendoj me fort per ate qe nuk degjojn,
po kendoj ngadal per ate qe nuk kuptojn pem e prer siper rin dy shishe bir cfar kishte vler sot nuk qenka me e mir.
Dua qe te jet kjo jet me e thjesht,
dua qe te jet kjo jet te jet e vertet.
Sa her qe mendoj,
ja po bej ate qe duhet gjithmon perfundoj duke veshtruar yjet,
dua te me flasin makinat qe bertasin nuk po me len te degjoj.


Ky tekst u dërgua nga klevis petani

Franc Koruni - Kjo Jete, Te Jete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Jete, Te Jete".
3. Video është e këngës "Kjo Jete, Te Jete", por nuk këndohet nga Franc Koruni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Franc Koruni:


Komente 0