Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Franci Rrasa - Pa Ty  (Feat. Atnand Muca)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/01/2012

2012-01-02T16:16:34+00:00

Featuring

Atnand Muca
[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Kohen pas e kthej
sepse kam mall per ty
por ti ke ikur larg
nuk ndodhesh me aty
aty ishte vendi jon
ku takoheshim gjithmon
ndjenjat po mi zgjon
ti ndjenjat po mi zgjon

[Atnand Muca:]
Une ndjej mall per ty
te dua si i marr
nuk mundem te t'harroj
ndaj nje leter po te dergoj
nje foto mbaj ne dor
e shikoj e filloj e qaj
ku iku dashuria
se per te kam shum mall
e vetmja dashuri je ti
dhe k'te ti mire e di
pa ty s'mund t'vazhdoj
gjithmon do te kujtoj...

[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Nuk jam i penduar
dhe pse nga ty i lenduar
fjalen Te Dua
kurr se kam harruar
zemra di te fal
po per ty s'kam me ndal
se ti je jeta ime
dhe pse me mbushe me zhgenjime
c'do dit dhe nat te enderroj
dhe as vet se kuptoj
pse kaq shum te dashuroj...

[Atnand Muca:]
Ty te mendoj
qendro me mua
ti jo mos ik
se pa ty kam shume frik
beso kurr mos thuaj jo
kthehu tek une e me prano
dua te jetojm te dy
do te dua gjithmon ty...

[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer..... :)


Ky tekst u dërgua nga  renii
Më Shumë Këngë Nga Franci Rrasa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet