Frederik Rreshpja Poezi
Frederik Rreshpja

Tema: Poezi Për Nënën


Nena

Ka filluar te plaket nena.
Fytyra e saj po mbulohet me rrudha.


po mbulohet me nje pleqeri te bukur.
Qe eshte kjo rrjete e bukur qe hedh kha mbi nenen time.

Dhe duart qe me mbanin tani jan renduar.
Po ska gje.Nga shpirti i saj
Zgjaten duar te tjera qe me mbajn pezull

Ecen ngadal neper dhome.
Nganjeher me pyet per librat qe po shkruaj
por sme ka pytur kurr pse se kam shkruar asgje per te

Se nena e di
Fjalen e pare ne bot ia thash asaj
Dhe fjalen e fundit ne bot do ia them asaj

- Poezi nga Frederik Rreshpja{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0