Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Burgu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Anisi:
Burgun e kupton sa herë që nata bie,
sa herë që dëgjon të mbyllet derë e një qelie,
kur shtrihesh për të fjetur me një fije batanije,
harruar e braktisur nga të gjithë ata që njihje.
Mjerë kush e provoi e mjerë kë halli zuri,
mjerë ai që veten në këtë ferr e pruri,
burgu është për burrat, po sa duron dhe burri,
brenda një qelie, në katër faqe muri!?

Genti ( refren x2)
Burgu është për burrat thonë,
burgun mjerë kush e provon!
Atë derë kush e kalon,
as për hasmin s'e uron!

Romiri:
Një nga një numëroj ditët,
një nga një vijat mbi mur,
një nga një kaluan vitet, vite që s'jetova kurrë.
Po pres të vijë dita ime
e të hedh mbrapa një gur,
ta mbyll këtë derë pas shpine,
këmba mos më shkeltë kurrë!
Më ka marrë malli për ty,
nënë që s'të shoh me sy,
katër vjet mbyllur ay
te qelia numër dy.
Larg familjes, larg shtëpisë,
ç'e desha paranë e pistë,
se pas derës së qelisë,
kush ia vë çmimin lirisë!?

Genti (refren x2)
Burgu është për burrat thonë,
burgun mjerë kush e provon,
atë derë kush e kalon,
as për hasmin s'e uron!
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/11/2020
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentjan Llanaj
Teksti: Romir LlanajFree Mc's - Burgu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burgu".
3. Video është e këngës "Burgu", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0