Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Unë Jam I Pari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

21 vjet dhe prapë jam këtu dhe prapë jam i pari!
Unë isha i pari që shkrepi shkëndijën, nga unë nisi zjarri!
Si unë s'ka të dytë dhe vendin që kam askush s'mund t'a marri,
se emrin e shkrova atje ku nuk fshihet,me shkronja prej ari!

Paranë asnjëherë s'e lakmoja,
Paraja më erdhi si lumë,
për para asnjëherë s'ish nevoja
por ishte shpërblimi për gjithë atë punë!

Nuk eca me rrymën, krijova një rrymë,
nuk eca me erën,
jam era që fryn
Dhe fryma që solla jeton, nuk u zhduk,
se jam fenomen dhe jo një produkt!

Refren:
Ata që ndihmova që dorën u dhashë të bënin sukses,
ata më tradhëtuan, pas shpine qëlluan, më prenë në besë!
Unë shihja njeriun, vlerësoja talentin, nuk pashë interes,
dhe shpirtin tu jepja në treg do ta nxirrnin të bënin biznes!

Nuk kam konkurent dhe fjalën respekt e kam të fituar!
Unë jam Free Mc, i bëj vetes vend kudo që kam shkuar!
Ç'do këngë bëhet hit, çdo hit bëhet trend, e keni dëgjuar,
askush nuk u gjend, nuk ngjaj me askënd, jam unifikuar!

Ne rrugën e gjatë të suksesit,
mbas netve të gjata pa gjumë,
Nuk doja të bëja të fortin
por më të fortët i ula në gjunjë!

Nuk eca me rrymën krijova një rrymë,
nuk eca me erën jam era që fryn,
dhe fryma që solla jeton nuk u zhduk,
se jam fenomen dhe jo një produkt!

Refren(x2)
Ata që ndihmova që dorën u dhashë të bënin sukses,
ata më tradhëtuan pas shpine qëlluan më prenë në besë,
unë shihja njeriun, vlerësoja talentin, nuk pashë interes!
Dhe shpirtin tu jepja, në treg do ta nxirrnin të bënin biznes!!
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/07/2021
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentjan Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Audio: Bledi TelhaFree Mc's - Unë Jam I Pari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unë Jam I Pari".
3. Video është e këngës "Unë Jam I Pari", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0