Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Telefonin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

kjo esht nje histori
per vajzat e bukura
nuk ju ka ndodhur ndonjehere
g-bani, dora vete 2010

ishte se cna ishte nje dite e perditshme
deputetet benin zhurme
ndersa njerezit punonin
bashke me shoket e mi ishim ulur e bisedonim
edhe provokonim vajzat qe studionin

ishte se cna ishte nje dite e merzitshme
dhe e tille do kishte mbetur
nese gjerat nuk ndryshonin
ndersa pa gje une veshtroja rreth
ne nje moment kuptova
qe syte e nje vajze vazhdimisht po me shikonin
e embel, e bukur, simpatike, e gezuar
megjithese nga nje
nje qerre me njerez qe e rrethuar
ne sy po e shikoja se ne sy me kish shikuar
ne menyre te atille duke me dhene per te kuptuar
por sa po u drejtova nga ajo per tu afruar
befas & pamenduar me ndaluan disa duar
nje ze degjova te me llomotiste zemeruar
vajza esht e shoqeruar vajza esht e shoqeruar

ref.
sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

vajze, paske dalur sot paske marre edhe ushtrine
hallen, tezen, dajen,xhajen prinderit edhe komshine
te shikojne djemte e shkrete si te reagojne nuk dine
po ju shkon lengu prej goje, po digjen si benzine
si akulli po shkrijn, sikur baker ne uzine
edhe po te verdallosen peshkaqena nje duzine
ndersa ti thjesht i shikon e argeton me marrezine
sje ti nga ato vajza qe e prishin terezine
te dashurohesh me ty esht plotesisht gabim
e te te impunohesh ty esht plotesisht gabim
por dhe te te humbasesh ty esht prap se prap gabim
kshu qe meqe ti nuk mundesh po te jap une numrin tim
+3556*365270* per se mbrapsht, ne don qe te takohemi
dhe don sic e pashe, me merr ne telefon e po qe vone co mesazh
sepse...

ref.
sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin bani-g

telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
ky esht disku pune te pastra, pune te pastra
telefonin...

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin


Ky tekst u dërgua nga KleiG Bani
Publikimi: 01/12/2008


G Bani - Telefonin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Telefonin".
3. Video është e këngës "Telefonin", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0