Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Nuk Më Bën Përshtypje (Feat. Vassy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

G-BANi :
Nuk më nuk bën përshtypje tani më absurditeti
kam fituar...si të ta them një lloj imuniteti
Në k'të xhungël prej betoni që vjen er serioziteti
mbijetoj...me stlin tim dhe nuk ësht më i lehti
me jetë e bëj të lehtë...Ty kjo nuk të pëlqen
por nuk më bën përshtypje fare se sa shum ke në kuletë
...Politikan' karriere që u vuri bark pushteti
nuk më bëjn' përshtypje në bredhin me Benz a biçikletë
...në mes të varfërisë...Nuk më bën përshtypje
nga që si duket e bëjnë për shkak të demokracisë
që e sollën me shumicë... Un' edhe ca të tjer
kaluam malin në Kapshticë...në dorë të Perëndisë
Pash burra me mustaqe edhe çuna pa mustak
që vraponin bashk me plumbat në kufijtë e varfërisë
ndërsa ti hapesh bythësh edhe më bën moral
nuk mën përshtypje fare ky morali i partisë!

VASSY :
Ç'farë mendove zotëri se jam unë
Loja jote që të luash
Ylli im do shkëlqej' dhe pa ty
Nuk do mundesh që ta shuash
Me një fjal' do ta shpjegoja ndjenjën
Sy për sy shikoj zhgënjimin
Mos u lodh e di vet' un fundin
Ma kan' thën prap k'të tregimin

G-BANi :
Nuk më bën përshtypje më edhe në festivale
që nuk e vlersojn me çmim këngën time origjinale..
këngën time...të bukur vargun tim që del nga zemra
...nuk më bën përshtypje që i marrin çmimet femra
Interesa dhe mbiemra...shum her kështu ka ndodhur
...Nuk më bën përshtypje që kjo lojë më ka lodhur
sidomos skena shqiptare.. ku s'ta vlerson talentin
asnjeri po s'i dhe pare.. s' më bën përshtypje fare
...që njerëz pa kulturë e me e ambicie katunare
çirren edhe ulërasin për kulturën qytetare
...e ndërsa qyteta/rët thjesht ndryshojn ngjyrën e flamurit
të skllavo pronarit në periudha disa vjeqare
...e madhe fatkeqsia...Nuk më bën përshtypje
as premtimi se një ditë do të vi demokracia
...në vendin që njeriun e mirë e shkelin poshtë
ajo që më bën përshtypje tani më ësht dashuria

VASSY :
Ç'farë mendove zotëri se jam unë
Loja jote që të luash
Ylli im do shkëlqej' dhe pa ty
Nuk do mundesh që ta shuash
Me një fjal' do ta shpjegoja ndjenjën
Sy për sy shikoj zhgënjimin
Mos u lodh e di vet' un fundin
Ma kan' thën prap k'të tregiminNuk kemi video për këtë këngë.


G Bani
Publikimi: 26/02/2015


G Bani - Nuk Më Bën Përshtypje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Më Bën Përshtypje".
3. Video është e këngës "Nuk Më Bën Përshtypje", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0