Audio

G Bani - Nuk Më Bën Përshtypje  (Feat. Vassy)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/02/2015

2015-02-26T18:57:12G-BANi :
Nuk më nuk bën përshtypje tani më absurditeti
kam fituar...si të ta them një lloj imuniteti
Në k'të xhungël prej betoni që vjen er serioziteti
mbijetoj...me stlin tim dhe nuk ësht më i lehti
me jetë e bëj të lehtë...Ty kjo nuk të pëlqen
por nuk më bën përshtypje fare se sa shum ke në kuletë
...Politikan' karriere që u vuri bark pushteti
nuk më bëjn' përshtypje në bredhin me Benz a biçikletë
...në mes të varfërisë...Nuk më bën përshtypje
nga që si duket e bëjnë për shkak të demokracisë
që e sollën me shumicë... Un' edhe ca të tjer
kaluam malin në Kapshticë...në dorë të Perëndisë
Pash burra me mustaqe edhe çuna pa mustak
që vraponin bashk me plumbat në kufijtë e varfërisë
ndërsa ti hapesh bythësh edhe më bën moral
nuk mën përshtypje fare ky morali i partisë!

VASSY :
Ç'farë mendove zotëri se jam unë
Loja jote që të luash
Ylli im do shkëlqej' dhe pa ty
Nuk do mundesh që ta shuash
Me një fjal' do ta shpjegoja ndjenjën
Sy për sy shikoj zhgënjimin
Mos u lodh e di vet' un fundin
Ma kan' thën prap k'të tregimin

G-BANi :
Nuk më bën përshtypje më edhe në festivale
që nuk e vlersojn me çmim këngën time origjinale..
këngën time...të bukur vargun tim që del nga zemra
...nuk më bën përshtypje që i marrin çmimet femra
Interesa dhe mbiemra...shum her kështu ka ndodhur
...Nuk më bën përshtypje që kjo lojë më ka lodhur
sidomos skena shqiptare.. ku s'ta vlerson talentin
asnjeri po s'i dhe pare.. s' më bën përshtypje fare
...që njerëz pa kulturë e me e ambicie katunare
çirren edhe ulërasin për kulturën qytetare
...e ndërsa qyteta/rët thjesht ndryshojn ngjyrën e flamurit
të skllavo pronarit në periudha disa vjeqare
...e madhe fatkeqsia...Nuk më bën përshtypje
as premtimi se një ditë do të vi demokracia
...në vendin që njeriun e mirë e shkelin poshtë
ajo që më bën përshtypje tani më ësht dashuria

VASSY :
Ç'farë mendove zotëri se jam unë
Loja jote që të luash
Ylli im do shkëlqej' dhe pa ty
Nuk do mundesh që ta shuash
Me një fjal' do ta shpjegoja ndjenjën
Sy për sy shikoj zhgënjimin
Mos u lodh e di vet' un fundin
Ma kan' thën prap k'të tregimin


Më Shumë Këngë Nga G Bani:

Më Shumë...