Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Lek Plepi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Refreni:
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Kompjutrat morën flak po del tym nga internet-i
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Legenat kan nevoj ta ken një më posht se vedi

Strofa e parë:
Lek Plepi don raki që të eci me shpejtsi
Pastaj aty te cepi të pengohet dhe të bij
..Ç'do dhëmbëprishur kështu dhëmbët ti zgërdhij
I madh edhe i vogël të qeshi me ëndrrën e tij
Ta imitojn... të tallen të zgërdhihen
Më pas disa nga kta të shkojn edhe bythës ti bien
disa nga këta.. katunaro-qytetarët
që ose të gjuajn me të parët ose të rruajn karët
...mbrapa te Leka paska ardhur nga Greqia
o Lek erdhe vet apo të zuri policia?
Të kapën? Ha ha/ ça gallate.. për Zotin
Lek fajin e ke vet pse e kalove posht Milotin
Pse nuk u e ule kokën sikur don qytetaria
Pse nuk ndejte në katun që të vdesësh nga uria
Ose pse nuk u shpove në byth që të fitosh lek
Lek fajin e ke vet pse nuk u bëre SerboGrek

Refreni:
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Kompjutrat morën flak po del tym nga internet-i
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Legenat kan nevoj ta ken një më posht se vedi

Strofa e dytë:
Lek Plepi don komunikim edhe teknollogji
Don profil në Facebook që të ngarkoje fotografi
Don të ket elektricitet internet edhe mp3
Don të dëgjoje muzik me kufje deri sa gjumi ëmbël ti vi
Lek Plepi.. kërkon të gjeje **** nga interneti
Vetëm se Leka nuk ësht i vetmi të njëjtën gjë bën gjith mileti
I vetmi gabim i Lekës i vetmi ësht që ësht fshatar
Kush është dhjet breza qytetar le ti hedhi gurin e par!
mor Shqiptar... modern dhi e zgjebosur bishtin përpjet
Deri para dy dekadash gatuanim ku dini vet
Merreni let let let... korreni ult siç korret bari
Kush tallet me mërgimtarin ësht legen dava tradhtari
Ari Ari Ari o.. Adi Adi Adio
Lamtumir o Shqipëri më mos pafsha ti sytë o
S' më pëlqen si i përqesh fëmit e tu se si tall
Që aq shum të kan nevoj ndërsa kan marr botën vërdall

Refreni:
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Kompjutrat morën flak po del tym nga internet-i
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
hapi Leka Facebook dhe u çmend i gjith mileti
Lek plepi Lek plepi Lek plepi Lek plepi
Legenat kan nevoj ta ken një më posht se vedi


Ky tekst u dërgua nga  Djal1KeqG Bani
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/11/2012


G Bani - Lek Plepi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lek Plepi".
3. Video është e këngës "Lek Plepi", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0