A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • G
  • G Bani
  • Rrugës Për Në Europë

Audio

G Bani - Rrugës Për Në Europë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Punë Të Pastra"


Strofa e parë:
Luaj me fjalët në këtë kohë të vështirë siq pranoni
Duke vërejtur sjellje që s’deshët ti korrigjoni
E do ta kenë fajin votat që i nën vlefsoni
Dhe jeta që është bërë sikur serial televizioni
Me sharje dhe akuza direkt nga institucioni
I nxirrni vetes bojën sa po nisën edicioni
Bëni si filosofë sa po hapet mikrofoni
Flisni që të mashtroni por nuk dini se ça thoni
Gjoja na alarmoni se po rritet inflacioni
Ndër sa nga ana tjetër thoni se u rrit pensioni
Nuk ka nevojë për llafe shumë mjafton të krahasoni
Populli me qirinj ndër sa ju me llampa neoni
Gjoja na alarmoni se po rritet inflacioni
Ndër sa nga ana tjetër thoni se u rrit pensioni
Nuk ka nevojë për llafe shumë mjafton të krahasoni
Populli me qirinj ndër sa ju me llampa neoni

Refreni:
Me këta politikanë
Gjtihmon na pret edhe një kasaphanë
Bota po shkon në një tjetër planet
Ndër sa ne ende nuk kemi as shtet
Bota po ikën në tjetër orbitë
Ndër sa ne ende nuk kemi as drit
Me këta politikanë
Do jemi si bajg e lopës në mes rrugës së Europës

Strofa e dytë:
Shqipëri tungjatjeta!


Më Shumë...