A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Tri Shkronja Të Arta

Qielli ishte errësuar
E retë dalgëdisur
Rrufeja po shpërthente
Ora e kombit kishte mb’rritur
Mali e fusha ushtonin
Grykhollës i ndihej fishkëllima
Erë baroti kundërmonte
Legjendari po printe
Prapa djalerinë
Drejt shtigjeve të lirisë
Tri shkronja të arta
Shkruan historinë

Gëzim Geci
1/2008

- poezi nga Gëzim Geci


- Poezia u dërgua nga Gëzim Geci -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019