Gajur Pajaziti Poezi
Gajur Pajaziti

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


Urime Kosovë

17 shkurti një ditë gëzimi,
Gjithë Kosova hodhi trishtimin,
Se ska kush më që at e kërcënon,
Se ka forca dhe polici që e mbron.

Thot Europa ta gëzoni shtetin
Shqipëtar për jet dhe mote,
Ti kujtoni dëshmortë e Kombit ,
Lavdi t`ju thoni atyre për jet e mote.

Gjaku i tyre ju solli juve sot lirin,
Shijojeni ju thon dëshmorët,
Ti mbroni tokat tona Ilire-Dardane
Që ta gzojn brez pas brezi fmijt tan.

17shkurti 2008 Kosovë,Shqipëria thëret,
Urime pamvarsin, se armiku nuk mund
më në këto troje të bëhet mbret,
Se jemi të fort si gur,nuk mund të del
para neve armiku më kur.....

Gajur Pajaziti
17.02.2016

- Poezi nga Gajur Pajaziti{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1