Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Ne Jemi Vllezër

Na ndan para shum vitesh,
Na vun muret n'mes nesh,
Ne jemi vllezër nga një nënë
Ne jemi vllezēr shqipëtar.

Ndëgjo moj botë e civilizuar,
Moj Europë e boshatisur,
Nënë Shqipëria thret bijt e bija
Të bashkohemi për këtë nëntor.

Do të gëzohen fëmijë e pleq
Do të lulëzojnë fusha e male
Dielli edhe hëna do t'shëndritin
Mbi Shqipërin e bashkuar një dit.

- poezi nga Gajur Pajaziti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet