Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gana - Rrall Kam Pa Kso Bukurie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Rrall kom pa ksoj bukurije
por si hana tuj ndriçu
e gërshetat moj t’paskan hije
ç’ti pëlqeva syt’ e shkru

Të shikoj me mallëngjim
rash me zor prej dashunis’
e do t’ruj porsi kujtim
tiparet e bukuris.

Deri ditën kur të pashë
rash në zor e rash në hall
moj burbuqe në behar
je e mir nji mi vajzë e rrallë.


Ky tekst u dërgua nga  stafiGana (Ks)
Publikimi: 05/10/2012


Gana - Rrall Kam Pa Kso Bukurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrall Kam Pa Kso Bukurie".
3. Video është e këngës "Rrall Kam Pa Kso Bukurie", por nuk këndohet nga Gana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0