Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ganimete Abazi (Ganja) - U Mashtrove  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Muzika & Orkestrimi:

Artan Kastrati

Këngë e albumit:

"U Knaqem Tu Knaq"

Komente

Asnjë Koment

12/02/2005

2005-02-11T23:00:00+00:00Te tjerat femrat i shikon para syve t'mi
e kjo aspak s'te pengon
more faqe zi
nje kompliment te duket pak
dhe i thua dhjet
kur tjetres n'vesh i flet
Sa here isha me ty
sa here qe ishim bashke
nje fjale te vetme s'me the
e as une nuk ta thashe
nje ze i shpirtit me thote
ky s'eshte si çdo fillim
keshtu nuk ka kuptim

Ref. x2
U mashtrove se une s'jam qysh mendove
me trego sa i ke pas
dhe sa zemra i ke plas

Te tjerat femrat i shikon para syve t'mi
e kjo aspak s'te pengon
more faqe zi
nje kompliment te duket pak
dhe i thua dhjet
kur tjetres n'vesh i flet
Sa here isha me ty
sa here qe ishim bashke
nje fjale te vetme s'me the
e as une nuk ta thashe
nje ze i shpirtit me thote
ky s'eshte si çdo fillim
keshtu nuk ka kuptim

Ref. x3
U mashtrove se une s'jam qysh mendove
me trego sa i ke pas
dhe sa zemra i ke plas


Ky tekst u dërgua nga Doruntina
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Abazi (Ganja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet