Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Ganimete Abazi (Ganja) - Mos U Kthe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Kthe".
3. Video është e këngës "Mos U Kthe", por nuk këndohet nga Ganimete Abazi (Ganja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ganimete Abazi (Ganja) - Mos U Kthe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Muzika & Orkestrimi:

Artan Kastrati

Këngë e albumit:

"U Knaqem Tu Knaq"

Komente

Asnjë Koment

12/02/2005

2005-02-11T23:00:00+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos U Kthe" kënduar nga Ganimete Abazi (Ganja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Artan Kastrati
Orkestrimi: Artan Kastrati

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ever B - Mos U Kthe

Ref:
Nese veten e kallxove,
M harrove,
A thu kush pot kap per dore dore,
A mas pares ti vrapove vrapove,
Sdi me fol per jeten tonde tonde,

E ti mos um kujto kurr mu, (2X)
Se un ta fali po ti vetes kurr,

Jom tu tentu un me ty me kontaktu,
Me ti than do fjal qe skom dasht me ti than kurr,
Me ta shpreh t keqen,
Qe n zemer mu ka ngul,
Un tu fol ti tu ngu ike m le tu t premtu,
Apet nina mir se me fjal t keqe nuk e lam,
Ma bane me hile apet ty ta boj hallall,
Edhe engjujt per neve kan me kajt,
Skom pas deshir kurr prej teje mu ndajt,
Qa kom dasht met than smuj ta thom me kta rreshta,
Ishalla stka mashtru parja tipi apo veshja,
Po ti tash je rrit,veten vet e dirigjon,
Mu ment te ti mrrin,edhe pse tjetra m shoqron,
Got mas gote,got mas gote,
Qohu po thojn se u bo von,
Nuk ma nin per kerkon,se kerkon tash nuk e kom,
Veq kalo mir se n bot tjeter e jemja ki mu kon pergjithmon,

Ref:
Nese veten e kallxove,
M harrove,
A thu kush pot kap per dore dore,
A mas pares ti vrapove vrapove,
Sdi me fol per jeten tonde tonde,

E ti mos um kujto kurr mu, (2X)
Se un ta fali po ti vetes kurr,

Qka kom ba se di faji ka met tash jetim,
Per her t fundit kur u pam ke shum mir sikur n fillim,
Vazhdon apet koha,plagen e vet e sheron
Loti shpesh her um loton,
Hala fotografit n telefon,
Hala jon ato momente,
Nuk i fshij edhe pse u trete
Hala jon ato momente,
Nuk i fshij edhe pse u trete
E un po pi deri sa ska efekt,
Aroma jote hala ka met n'trup tem,
E un po pi deri sa ska efekt,
Aroma jote hala ka met n'trup tem,
Sdi qysh nihesh kur te ngojsh kit sen,
Mos ta nin veq knaqu,t lutna mos u kthe
Un sdi qysh nihesh ti kur ta ngojsh kit sen,t lutna mos u kthe,t lutna mos u kthe
Ref:
Nese veten e kallxove,
M harrove,
A thu kush pot kap per dore dore,
A mas pares ti vrapove vrapove,
Sdi me fol per jeten tonde tonde,

E ti mos um kujto kurr mu, (2X)
Se un ta fali po ti vetes kurr.

Rexhep Aliu - Mos U Kthe

Mos u kthe kur tè pushon shiu
nuk dua tè mè thuash,mè prit
nè dritarèn time do tè ri
njè tjetèr djell do mbèje drit

Mos fol mè as njè fjal
nuk dua tè dègjoj tè tjera gènjeshtra
ishe ti qè mè doje pak mè parè
tani tè paska trembur vjeshta

Mos u kthe,tè thuash jam penduar
kur vetèm tè mbetzsh nè mesnatè
nuk dua tè ndihesh i mallkuar
kur mè sheh duke u largu

Lea Metolli - Mos U Kthe

Vjeshta vjen me shi,
jasht duart mu ngrin,
nje ere e lehte prej veriu,
gjethet bien,
e ulur ne trotuar (heartbroken)
Aty diku pran dhe emrin tend e kam varrosur.

REFREN:
Ti mos u kthe kurr ne jeten time
Hej ti je veq nje fobi e ime,
qe me ndjek si hija ndjehem si lufta
Ti je aj njeri ti je ai (2x)

Vjeshta vjen me shi,
jasht duart mu ngrin,
nje ere e lehte nga veriu
dhe gjethet bien
e ulur ne trotuar (heartbroken)
Aty diku pran dhe emrin tend e kam varrosur.

REFREN:
Ti mos u kthe kurr ne jeten time
Hej ti je veq nje fobi e ime,
qe me ndjek si hija ndjehem si lufta
Ti je aj njeri ti je ai (2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Abazi (Ganja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë