A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ganimete Abazi (Ganja) - Mos U Pafshim


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/05/2018

2018-05-13T11:14:37

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Florent Boshnjaku

Video Production:

BUG ProductionIt's a long time that we try finding the lyrics to "Mos U Pafshim" sung by Ganimete Abazi (Ganja).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ganimete Abazi (Ganja) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Do-Gma. We wish that's the lyrics you are looking for:

ref. Maksi

JO mos u pafshim ne
Ti rri atje ku je...
Shikimin tan se du
Nese dje mke mungu

Nese dikun kjo jete
1 rruge neve na qet
Jo mos u pafshim kurr
Sa te jet e gjat kjo jet

Do Gma

Sa shum sene kem kalu po kurgjo ska ndryshu
Se koha qe ka shku veq ma shum mu m'ka lendu
Besom nuk po du me kthy jo s'du me t'pa me sy
Gjdo rast qe ta kom dhon asniher se ke shperbly...

Nese neser dikun mshe tlutna bonu qe spom nje
Faljet ti maj per veti harro krejt qka patem dje
Edhe frymen ta kom dhon jo ti s'ke dit me rujt
Edhe zemren e ke gjujt dikur ta dhash me 2 durt...


Dikur tkisha vetem ty dikur ke veq 1 qellim
E tash qe s'je me mu mrena t'mbaj veq si kujtim
Per kurgjo nuk jom pishmon edhe pse nuk ja ka vlejt
Besom shpirti pom pushon e kom zgjedh rrugen e drejt...


A thu dikur ty t'kujtohet sa shum vler une kom pas
Noshta mo nuk tjetohet je nkerkim t'vetmes shanc
Kur e qet gishtin n'kry e kupton qe u bo von
Ki me lyp kohen me kthy s'kom dashni gratis me dhon...

TiKI


Kom menu qe ke me shku, po s'kom menu qe ke me ik
Premtimet tua mbeten fjal, e un n'zemer t'meta pik
Se kom dit as se ke dit, qe neve fundi po na pret
Kur t'kujtohen fjalt e mia,syni yt lotin e qet...

N'zemer t'vret kur je me tjetrin, e ateher t'kujtohem un
Ai deshirat ti plotson, po un t'dhash ty shum ma shum
Sa net pa gjum kalun per ty, e sa dit kalun me shi
Pushon tjetri n'kraht e tu, s'ka dhurata me per ty...

Ma se ki ti emrin tem, me perdor naper shoqni
Kallzoj tjetres edhe tjetres, qe ket emer e ke fshi
Nese 1 her neper jet, ne takohemi n'rrug te njejta
T'kisha than jam i vertet, e kurgja un ty nuk t'rrejta...

E po koha ma nuk kthehet,zemra veq 1 her n'jet thehet
Prej gabimit vjen gabimi, e asnjo te ti nuk njehet
Ki me lyp sikur te une, po ato dit ma kurr mos ardhshin
Per her te fundit,Lamtumir Mirupafshim, Mos u pafshim....more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019