Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ganimete Jashanica - Potpuri Këngësh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Këngësh".
3. Video është e këngës "Potpuri Këngësh", por nuk këndohet nga Ganimete Jashanica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ganimete Jashanica - Potpuri Këngësh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Dy Zemra"

Komente

Asnjë Koment

18/02/2013

2013-02-18T14:35:14+00:00Oj lujla e bjeshkes o
Oj lulja e kuqe
A i ke mbushun vjetet o
Per me u bamun nuse

A ke çel a je tuj çel
Oj e mira lule
O çilu pra se erdh pranvera
Me er lule shum e

...

E buzqesh goca moj
Hajde ne dritare x2

E i buzqesh djalit
Djalit te ri beqar e x2

Jake moj Jake
Jake moj bubulake
Lalen tat o
Ç'e bone merak e x2

...

Ne nje are ne nje o moj lendine
Trendeline moj trendeline x2

Dy faqet si portokalle
Aman djalo seç m'i vrave
Aman djalo seç m'i vrave
O po un e mjera x2

...

Nen nje portokalle moj
Te ndala un ty
Lulet e limonit moj
Te bishin mbi kry x2

Ule koken poshte moj
Seç me dogji malli
Vinte gusha jote moj
Arom portokalli x2

...

Ore djalo shum premtove
Besen jo s'e mbajte ti
Gjithçka dhe ti e harrove
M'i verbove syt e mi

Ishe ti nje goj sherbet
Por me bere shkrumb e shkret
Plag e ndeze shpirtin tim
Qe kur ike m'len n'pikllim

M'thoshe lule m'thoshe xhan
Oo pse m'ke lan
Syt me lot me kan verbu
Oo sa te du


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet