Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ganimete Jashanica - Potpuri 2014  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/01/2014

2014-01-04T01:16:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2014" kënduar nga Ganimete Jashanica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjyste Vulaj - Potpuri 2014

MOj sarande Moj Delvine
Moj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
kush ta prishi bukurine

Autobuzat shkojn e vijne
Autobuzat shkojn e vijne
Moj sarande moj delvine
moj sarande moj delvine

MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkadhja
Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Sa her me gezime mblidhen
njerezia kur festojne
pogonishten vadhen preferojne

hidhe vallen me ngadale
syzesa por si nje njale
kur ti loz tronditet nje mahalle

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

e me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli

Bujar Qamili & Nikoleta Vokrri - Potpuri 2014

Edhe kete nate te vasheria
Kaloi per ty mori e mire

Tashti per ty me vlon dashnia
Per zemren tande mori drite x2

Duje kete nate qe ashte e bukur
Tashti ka ardhe e nuk ashte vone

Per ty gjithmone o mori flutur
Do t'jete e shtrenjte o pergjithmone x2

Kam pase mendu se dashnia jote
S'ka me u ftofe o kurre ndonjihere

Pra edhe ti si çdo gja ne bote
Do t'i nenshtrohesh fatit te mjere x2

...

Kur me shkon si zog n'hava e
Une me ty kam ra n'sevda x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet

Sille kryt shikjome me sy e
Se m'ka zan sevdja ne ty x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet

Kur me shkon rruges tuj qesh e
Zemren teme ç'ma ke ndez x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet