Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gaqo Çako - Kjo Dashnia Kjoft Mallkue  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Popullore & Classic"

Komente

Asnjë Koment

29/04/2013

2013-04-29T08:07:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kjo Dashnia Kjoft Mallkue" kënduar nga Gaqo Çako.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Shkodrane. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kjo dashnia kjoft mallkue
Qi s’po m’len me ndej rehat.
I: Ty moj lule pa t’i shkrue,
S’paku dy tri fjalë. :I
Ref.:
I: Ah, malli yt s’më len derman,
Aman! :I
I: T’kisha krah i mjeri
T’vij në prehnin tand! :!
Ty moj lule njiherë t’zgjodha
E në zemër të mbaj ndry’.
Ndonse larg prej teje ndodha
Mendjen e kam n’ty!
Ref.:
Oh t’shkretën zemër
Ç’ma ke therrë, aman!
I: Drue po vdes i mjeri,
Pa të marrun erë! :I
Sytë prej lot’ve rrinë pa u terun
Loti i jem’ n’ty pikoftë!
Çka t’i tham kësaj zemre t’therrun
Kurr hallall mos t’kjoftë!
Oh n’andërr m’vjen
E më trazon, aman!
Zemrën teme të ngratën
N’vaj përher m’a çon!Më Shumë Këngë Nga Gaqo Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet