Garazhat E Bardha
Garazhat E Bardha
Garazhat E Bardha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: rock pop-rock
Garazhat E Bardha është grup artistësh i njohur. Garazhat e Bardha eshte rock grup nga Mitrovica. Rok bendi kosovar, sipas vetë themeluesit të tij, ka vazhduar të merret me muzikë pavarësisht largimeve të disa anëtarëve të tij. Albumi i tyre i parë ka pasur tetë këngë, ndërkaq këngët më të njohura janë “Ma jep dorën”, “Shume Lagt” dhe “VERTET”, të cilave këngë ata ua kanë realizuar edhe spotin. Grupi do të hyjë në histori të muzikës shqiptare si grupi i parë rok që ka hedhur një këngë rok në iTunes.

Antaret:
Bashkim Myftari – Vokal/Gitare
Rexhep Myftari – Bas gitare
Mithat Sejdiu – Bateri

Më datë 12 Korrik 2009, Garazhat E Bardha publikojnë videoklipin "Shum Lagt". Me këtë këngë, Garazhat E Bardha marrin pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009.

Në vitin 2009, Garazhat E Bardha publikojnë albumin "Krejt Si N'mjaltë".

Më datë 22 Nëntor 2009, Garazhat E Bardha publikojnë videoklipin "Vertet", në bashkëpunim me Blerina Kastrati. Me këtë këngë, Garazhat E Bardha marrin pjesë në VFM 2010 në vitin 2010.

Në Maj 2010, Garazhat E Bardha marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Si Mbifuqi".

Më datë 16 Tetor 2010, Garazhat E Bardha publikojnë videoklipin "Cha Kisha Ngjyros", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Më datë 18 Tetor 2011, Arta Balaj publikojnë videoklipin "Te Dua Perjete", në bashkëpunim me Garazhat E Bardha.

Në Maj 2013, Garazhat E Bardha marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Gjuj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Garazhat E Bardha »

Komente 0