A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gazmend Rama (Gazi) - Gurbet


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/07/2018

2018-07-21T18:33:49

Song from the album:

"Fat, Fat, Jam Me Fat"It's a long time that we try finding the lyrics to "Gurbet" sung by Gazmend Rama (Gazi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Gazmend Rama (Gazi) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ardiana Martinaj. We wish that's the lyrics you are looking for:

Kur nji nat lagr ne Gurbet
n'telefon nji shok po m'thrret
eja o shok ti pa mendu
se dashnoren ty ta kan martu(2).

O Gurbet ti mu m'ke djeg
O Gurbet per ty jm tret
du me kendu du me vajtu
qaj vetveten ktu pse jam qellu

N'pragun tend un du te vdes
se per muu ma s'ka shpres
dil ne der me thuj njeher
ma fshi lotin per s'fundi her(2).

O Gurbet ti mu m'ke djeg
o gurbet per ty jam tret
du me kendu du me vajtu
qaj vetveten ktu pse jam qellu.(2).more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019