A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gazmend Rama (Gazi) - Djemt E Shqipes


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/07/2018

2018-07-21T18:35:05

Song from the album:

"Fat, Fat, Jam Me Fat"It's a long time that we try finding the lyrics to "Djemt E Shqipes" sung by Gazmend Rama (Gazi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Gazmend Rama (Gazi) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Jeton Fetiu & Kastriot Seferi - Djemt E Shqipes

Djemtë e shqipes ju a po m'digjoni
ju thrret nana me gjysem zani
Lot e nanes o mos t'ja shtojmë e
për pajtim durtë t'i shtërngojmë ee
Katolik edhe musliman e
ohooo jemi vllazen o e kem ni nanë ee.

Jo gjakmarrje o mosni vllazen
njani tjetrit t'i shkojmë në darsem
T'a pushtoj buzqeshja lotin
se na kshtu oh jemi me Zotin
Hapni zemrat burrat e dheut e
ohooo ja majmë fjalen o te Skënderbeut ee.

Porosi e Kastriotit
se na zot kshtu i dalim kombit
Sikur qanë fmija per nanen
qanë Prishtina oo per Tiranen
Qon mesazh edhe Qameria
ohooo unitet sot le t'ket Shqipnia.

Qon mesazh Shkupi e Ulqini
forca jonë osht vet bashkimi
Jemi t'bijtë ee nanes shqipe
t'a bashkojmë Shqipninë etnike
Jemi t'bijtë e nanes shqipe
Ohooo t'a bashkojmë 'po Shqipninë etnike.

Sejdi Gashi & Ruzhdi Gashi - Djemt E Shqipes

I
Djemt e shqipes a pom degjoni ju thrret nona me gjysem zoniii
Plakeen Nans (Nanes)ohh mos t'ja shtojmee per pajtim duart ti shterngojmeee
Katolik e Mysliman eeee oooooooooo jemi Vllazen e kem nji nanneeee

II
Jo Gjakmarrje pash zotin vllazen njonit tjetrit ti shkojm ne darseeeem
Ta pushtojj buzqeshja Lotiin se na kshtu jena me Zotiin
Anii zemra burrat e dheutee ooooooooo ja ngojm fjalen e SkenderBeuteeeeee

III
Poroosin e Kastriotitt se kshtu i dalim zot sot ne koombiiit
Sikur qaan fmija per naneee qan Prishtina more per Tiraneee
Qon Mesazh edhe Qameriaaa ooooooooooo unitet ah te ket Shqipriaaaa

IV
Poorositt Shkupi e Ulqini forca jon osht veq bashkimi
Jemi t'bijt e nanen shqipe ta bashkojm oh Shqipnin Etnike
Jemi t'bijt e nanes shqipee oooooo ta bashkojm at shqipnin etniiiikeeee
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019