A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gena Për "Shok": Ju Lumtë Artista, Kritikon “Oscars”


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
[29-02-2016]
Këngëtari Gena mesa duket ka qenë shumë i entuziasmuar mbrëmë gjatë ndarjes së çmimeve "Oscars 2016". Ai përmes një statusi në rrjetin e tij social i ka përgëzuar çunat për punën e bërë për filmin "Shok".

Gena poashtu ka kritikuar mediat që sipas tij po mirren vetëm me c** e b**. Ky ështe reagimi i gjatë i Genës me plot kritika dhe shpjegime për "SHOK", muzikën shqipe dhe mediat.

"Ju lumte ketyre cunave, dhe te gjithe atyre qe ishin protagoniste te ketij filmi qe shkeli tapetin e kuq per here te pare, ne industrine me te madhe te filmit ne usa....ju lumte dhe turp attyre qe qe e kane kthyer artin ne nje market lajmesh pa vlere ,ne nje fasade te madhe genjeshtrash dhe banaliteti.........me vjen cudi dhe habitem per sa i perket muzikes qe sot vleresohet dhe shikohet ,dhe nuk degjohet...njeres i kam ca pyetje me te gjithe ata qe po gabojne dhe na ushqejne me lajme pa vlere,,,,,a mos duhet te xhvishesh dhe te tregosh te gjitha format erotike per te qene nje kengetare ose kengetar i mire..a mos duhet te thuash banalitete sa me shume qe kenga te jete e pelqyshme dhe te jete hit i madh i radhes...me vjen keq qe industria e artit ne bote vlersohet dhe shikon dhe degjon vlera te verteta dhe ketu jemi akom ne llumin e lajmeve te portaleve pa vlere,dhe nje injorance te madhe..cuditem si jane kudo te gjithe ata qe nuk dine te kendojne dhe as kane lidhje me muziken,cuditem qe jane ne faqet e para te gazetave te gjithe ata qe bejne skandale..Cuditem pse nuk ka istitucjone te vlersoje dhe te inkurajoje artin e vertete..cuditem pse te gjithe keto medja dhe gazetare pa vlere meren me cica dhe bythe...me falni per fjalet po kjo eshte e verteta...te gjithe keto medja flasin e flasin per sende pa vlere ne lidhje me artin.Sot te gjithe kane nje telefon ne dore ,ku mund te degjojne dhe te shikojne shume gjera,por te pakten te jene te verteta e marte dreqi...turp per te gjithe keta gazetare qe i stimulojne dhe ju bejne dem mijra njerzeve me keta artista ose ariste te skaduar,turp per keto medja qe flasin e shkruajn pallavra
...turp per kete piramide te madhe cokollate me lajme dhe gazetare pa vlere........ka shume artista aktore,kengetare.,piktore,sportista, poet dhe njeres me vlera te medha qe si permend kush ..shuqyr qe kemi ne dite lloj lloj lajmesh me personazhe dhe personazhe pa lidhje personazhe te skaduar,e me kengetare qe nuk dine te kendojne,dhe sdine te mbajne ne dore nje mikrofon,dhe genjene kudo qe shkojne duke futur Cd dhe i ngopin njerezit me genjeshtra..edhe njehere turp dhe respekt per ata qe jane me te vertete artista dhe njeres me vlera,dhe ja vlen ti degjosh dhe ti shikosh.....edhe njehere suksese te gjithe atyre qe na bene krenare me artin dhe vlerat e verteta njerezore...Me respekt Gena".
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019