Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Gena - Kjo Pallto E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"O Bo Bo"
Sot jam ulur dhe qaj mbi pallton time te vjeter, qe e kisha harruar ne shtepine e vjeter, neper xhepa une gjej copa letre duhan dhe ne njerin prej tyre nje faqore konjak.

Shume momente kujton kjo zemra e nxehte, shkonim ne kinemave bridhnim rrugeve pastaj, me mesove te dua dhe me mall te kujtoj, te dy mire ia kaluam dhe kur jashte binte bore.

Me pallton e vjeter e shuaj cigaren, ne token e lagur dhe nis te mendoj per gruan e larget..

Ne nje nate te cmendur brenda nje ballkoni te dy si te trembur njeri tjetrin pushtonim...si kaluan keto vite, c'jane keto qe kujtoj, keq me ben te ndjej, por jo s'mund te harroj.

Pallton time te vjeter vetem ty do te ta fal, kije kujdes vogelushe sepse mua me ngjan...


Më Shumë Këngë Nga Gena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet