Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gena - Potpuri 2012

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2012".
3. Video është e këngës "Potpuri 2012", por nuk këndohet nga Gena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gena - Potpuri 2012  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Ilaçi Im"

Komente

Asnjë Koment

03/11/2012

2012-11-03T12:44:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2012" kënduar nga Gena.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurte Fejza - Potpuri 2012

Shkurtja...
Kur dola te dera
Nuk me linte vjerra
Shpirto ooo
Si t'ja boj e mjera

Remzia...
Vjerra nuk me linte
O hallet o s'm'i dinte
Shpirto ooo
Zemra flak po m'digjet

Violata...
Kur ma ktheve shpinen
Vera m'u ba dimen
Shpirto ooo
Si ta kaloj jeten

Sebashku...
Kta muajt e gjat e
O do t'i shkruj ne kart e
Shpirto ooo
E t'i mbyll ne ark e

...

Violeta...
Moj zogo
Moj zogo jelek me vija x2

Shkurtja...
A i ke pa
A i i ke pa shoqet e mija x2

Remzia...
I kam pa
I kam pa o ner nji hije
Tuj bo gati per nusnije

Sebashku...
I kam pa o ner nji hije
Tuj bo gati per nusnije

Shkurtja...
Moj fellanx
Moj fellanx fellanx e malit x2

Remzia...
A i ke bo
A i ke bo çorapet e djalit x2

Violeta...
I kam bo
I kam bo i kam qendis e
Lule me lule i kam ujdis e

Sebashku...
I kam bo i kam qendis e
Lule me lule i kam ujdis e

...

Tek dera tek dera
Te pret djali ty x2

O aty rrin perhera
Don me te pa me sy x2

...

Gjyste Vulaj - Potpuri 2012

-Hajde shote mashalla
-Fluturo me krah
-Hajde shote mashalla
-Fluturo me krah
-Luje luje shtatin o
-Ta fala sahatin o
-Luje luje shtatin o
-Ta fala sahatin o
-Hajde shote nga malisa
-Fer fer fer pot ban shamia
-Hajde shote nga malisa
-Fer fer fer pot ban shamia
-Luje luje doren o
-Ta fala kunoren o
-Lujma lujma doren o
-Ta fala kunoren o
-Shota e azemit
-Besa e skenderit
-Shota e azemit
-Besa e skenderit
-Luje luje gishtin o
-Se ma dogje shpirtin o
-Luje luje gishtin o
-Se ma dogje shpirtin o
-Bojna darsen lujna knojna
-Vllaun ton o sonte e martojna
-Bojna darsem me shyreht
-Vallzon motra per vllaun e vet

Maria Lajçaj - Potpuri 2012

Qka ka Zogu qe po qan e, ka lan Shpi ka lan vatane ee.
(Ka lan motra e vllazni e ka ardhur gurbtli ee 2x)

Qka ka Zogu qe vajtone, po vajton e spo kendon ee.
(Ka lan miq ka lan shoqni e ka ardhur gurbetli ee 2x )

Qka ke Zog qe ste ze gjumi, athu nata ku te zunii.
( A ke buk e a ke uj, a pot plak ty dheu i huj ee 2x)

Del ne der nan e mjer, e kqyr rrugen dimen veree.
( E kqyr rrugen nan e ngrat, dit e nat len deren hap ee 2x)

E len hap po te pret, po i run mollat vjet per vjet e.
( kthehu bir nvatanin tan, se gurbeti esht i ran 2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet