A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 29-02-2016
  Këngëtari Gena mesa duket ka qenë shumë i entuziasmuar mbrëmë gjatë ndarjes së çmimeve "Oscars 2016". Ai përmes një statusi në rrjetin e tij social i ka përgëzuar çunat për punën e bërë për filmin "Shok". Gena poashtu ka kritikuar mediat që sipas tij po mirren vetëm me c** e b**. Ky ështe reagimi i gjatë i Genës me plot kritika dhe shpjegime për "SHOK", muzikën shqipe dhe mediat. "Ju lumte ketyre cunave, dhe te gjithe atyre qe ishin protagoniste te ketij filmi qe shkeli tapetin e kuq per here te pare, ne industrine me te madhe t...

 • 21-02-2016
  Këngëtari i njohur Gena sapo ka sjellë në treg këngën e tij më të re me titull "Pa Adresë". Kënga është melankolike e zharit baladë dhe është pritur mjaft mirë nga publiku, e veçanta është se muzikën & tekstin Gena i ka bërë vetë. Sa i përket orkestrimit Gena ka bashkpunuar me Edlir Begolli, e ndërsa klipi është punuar nga produksioni shqiptar Pro Video....

 • 27-10-2015
  Këngëtari Gensa sapo ka publikuar këngën e tij më t¥ re "Jo pa ty" të cilës ia ka realizuar edhe videoklipin. Muzika & teksti janë realizua nga vetë Gena, e ndërsa orkestrimin e ka realizuar Edli Begolli. Kënga flet për një dashuri të humbur, ku vuajtja sigurisht është pjesë e saj. Kënga është shoqëruar edhe me një videoklip jashtzakonisht shumë të bukur pasi është realizuar në Santorini....
 • 18-10-2015
  Era Istrefi, Ledri Vula kanë qenë kryefjala e mbrëmjeve muzikore në shtetet shqiptare, por edhe jashtë. Agjenda e tyre ka qenë e mbushur me koncerte nëpër të gjitha vendet e Evropës, ku hiti i tyre “Shumë pis”, ka thyer edhe parashikimet dhe ka arritur rekorde. Performanca e tyre e fundit ka qenë në qytetin gjerman Frankfurt, ku bashkë me këngëtarin nga Shqipëria, Gena e kanë ndezur atmosferën në pranin e mijëra pjesmarrësve....

 • 10-08-2015
  Këngëtari i njohur Gena ka qenë i ftuar mbrëmë për të kënduar në një koncert në Pejë. Ai ka kënduar mbrëmë në diskotekën "Bahçe" të Pejës. Shumë njerëz të entuziasmuar kishin shkuar për ta parë Genën teksa performonte. Këtë e vërteton edhe disa foto dhe video të hedhura në rrjetet sociale nga fansat ku hsihej se Gena me të vërtetë e kishte "ndezur" atmosferën. Dje në Peje ka performuar edhe këngëtarja Tuna në "Space Club" ku mesa duket të dy këngëtarët kanë qenë një garë se për cilin do të ndezej publiku më shumë....

 • 13-07-2015
  Këngëtari i njohur Gena është ndër më të kërkuarit për mbrëmjet muzikore. Për të gjithë adhuruesit e muzikës së Genës që dëshirojnë të kalojn një mbrëmje të paharruar, ai do të jetë i pranishëm në Prishtinë. Gena do të performoj në njërin nga kllabet e Prishtinës “District Lounge”, me 17 Korrik për Festën e Bajramit nga ora 21:00....

 • 24-04-2015
  Këngëtarët e njohur Gena & Mimoza Shkodra kanë publikuar më në fund duetin e tyre të shumëpërfolur. Kënga më e re quhet "Pikë në oqean" dhe trajton një temë dashurie. Kjo këngë është punuar edhe me videoklip nga produksioni Max Production. Ndërkohë që pritet që këngëtari Gena shumë shpejt të publikojë edhe një album, në të cilin do të ketë disa bashkpunime....

 • 19-04-2015
  Është raportuar më herët se Mimoza Shkodra dhe Gena Lito janë në përgatitje të një bashkëpunimi, i cili do të vijë së shpejti para fansave të tyre. Këngëtarët kanë realizuar videoklipin dhe kjo është konfirmuar përmes disa fotografive të bëra gjatë xhirimeve. “Vjen së shpejti, me Genën…”, ka shkruar këngëtarja. Kënga thuhet të jetë një baladë që mban titullin “Pikë në oqean”, ndërsa pritet të bëhet një hit duke pasur parasysh se bashkëpunimet e Mimozës dhe Genës me kolegët tjerë, gjithmonë kanë rezultuar të suksesshme. ...

 • 13-04-2015
  Këngëtari i njohur i muzikës pop-folk, Gena, do të lansojë së shpejti projektin e ri në bashkëpunim me Mimoza Shkodrën. Mesohet se kënga tashmë ka përfunduar dhe ajo është punuar nga Edlir Begolli. Bashkpunimi pritet të finalizohet me klip pas pak ditësh, teksa Gena për këtë ka zgjedhur Mimoza Shkodrën. Mimoza Shkodra njihet për hitin e saj “Na” në bashkëpunim me Skivin dhe pritet të shihet se çka do të sjellë ajo kësaj radhe me Genën....

 • 18-02-2015
  Këngëtari i njohur nga Shqipëria Gena ka publikuar këngën e tij më të re e cila mban titullin "Te kam dashuri". Kënga është produkt i Threedots pasi është punuar nga Ervin Gonxhi, ndërsa për videoklipin është përkujdesur produksioni AK Filmwork. Duke qenë se kënga është bashkpunim i Threedots atëherë ajo është hedhur në kompaninë prestigjjoze VEVO në youtube....
 • 23-12-2014
  Këngëtari i mirënjohur, Gena, vazhdon ta ketë agjenden mëse të ngjeshur, e aq më tepër tash kur festat e fundvitit janë afruar. Menaxheri i Genës, është shprehur i shqetësuar lidhur me atë se kompani të ndryshme, po mashtrojnë fansat e këngëtarit në fjalë, se kinse Gena për Krishtlindje do të jetë i pranishëm në Amerikë, së bashku me grupin humoristik “Stupcat”, transmeton Indeksonline. “Dukagjini Production po mashtron muzikëdashësit, në këtë rast kinse Gena do të jetë për Krishtëlindje në Amerikë, kjo nuk është aspak e vërtetë, ai nuk do të këndojë në Amerikë. Gena për krishtlindje do të jetë në Maqedoni, në Shkup, më 31 dhj...
 • 02-10-2014
  Stinën e vjeshtës mendon që ta fillojë me dy projekte muzikore që, sipas tij, do të jenë një tjetër sukses në karrierën e tij si këngëtar. Kështu të paktën ka thënë Gena, i cili në një intervistë për gazetën Tribuna ka folur edhe për lansimin e albumit, angazhimet gjatë stinës së verës dhe për shumë çka tjetër. Hyri furishëm në skenën muzikore shqipe dhe menjëherë ka arritur që t’i rrëmbejë zemrat e shumë fansave . Është ky këngëtari Gena, i cili që nga debutimi i parë në skenë ka ardhur gjithmonë me projekte të reja të cilat kanë arritur që të jenë ndër këngët më të dëgjuara në skenën muzikore shqipe. Por, ai nuk mendon që të nd...
 • 29-09-2014
  Ai i argëtoi të gjithë kur ata shfrytëzuan pushimet e tyre, ndërsa tani ishte radha që edhe ai të pushonte. Gena, është njëri nga këngëtarët më të kërkuar në skenën tonë. Sigurisht që ai ka pas një verë të nxehtë me shumë angazhime, duke bërë që pushimi i tij të shtyhet për fundin e shtatorit. Dhe Gena këtë e bëri në një mënyrë mjaft speciale. Indeksonline ka siguruar fotografinë ku shihet Gena duke u kthyer nga Spanja, atje ku edhe kaloi pushimet e tij....

 • 19-06-2014
  Pasi ndezi fillimin e verës me këngën e tij "Duhet", këngëtari i njohur shqiptar Gena nuk ka ndërmend të ndalet. Ai radhitet tashmë ndër emrat më të kërkuar nëpër mbrëmje të ndryshme muzikore dhe së shpejti për publikun e tij do të vijë me hite të reja. Kështu të paktën ka bërë të ditur menaxheri i tij Enis Fetahu. 128/128781 Fetahu ka treguar se Gena në fillim të muajit korrik për publikun do të sjellë befasi të njëpasnjëshme. “Gena veçse i ka përfunduar dy këngë të reja me videoklipe. Ka punuar shumë për këto këngë d...

 • 04-06-2014
  Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Gena, ka sjellë në tregun e muzikës edhe videoklipin e fundit të këngës “Nuk kam faj”. 128/128781 Tekstin e këngës e ka shkruar vetë këngëtari, ndërsa muzikën e ka bërë Valter Beqo. Me pamje fantastike të Dubait, Genta shihet i rrethuar me femra të shumta. 128/128780 ...
 • 24-05-2014
  Vendi më i frekuentuar i shqiptarëve, aty ku argëtohesh dhe dëgjon dhe takon artistët më të mirë shqiptar në Diasporë, Disco Enjoy në Stuttgart do të festojë ditëlindjen e 14-të. Me këtë rast pronarët e këtij vendi, Samir Gërvalla dhe Mus Karrica kanë menduar të sjellin disa nga artistët më ‘in’ për të argëtuar në këtë ditëlindje qindra shqiptarë që tashmë po e presin ditën e mërkurë të 28 majit. Gena, Elvana Gjata, Gold AG, Astrit Mulaj e Afërdita Demaku do të këndojnë në këtë ambient super të frekuentuar të të gjithë shqiptarëve nën moton ’14 vite me ju’, ndërsa ky koncert gjigand në këtë përvjetor do të moderohet nga një gazetar ...
 • 08-04-2014
  Ka disa kohë që po dëgjojmë që disa artistë shqiptarë të cilët po shkojnë për të kënduar në Diasporë e kontretisht në Zvicër janë duke u pezulluar, arsyeja është e thjesht pasi nuk kanë ‘leje pune’. Vetëm pak javë më parë një lajm që ne e sollëm ishte ai i këngëtarit Gena, i cili u pezullua të shkonte nga ana e Zvicrës për të udhëtuar në një tjetër vend fqinj e për të kënduar, por lajmi tjetër vjen vetëm pak ditë më pas se ai tashmë këtë pezullim e ka rregulluar, apo disa njerëz që i dinë rregullat dhe kanë licensa dhe punojnë drejt e kanë rregulluar. Ne e marrim vesh se ka qenë pikërisht firma ‘ASS Künstlervermittlungen & Canaj Art...
 • 30-03-2014
  Eshtë lansuar videoklipi i ri nga producentët Zzap & Chriss dhe këngëtari Gena, i cili vjen si premierë. 126/126782 Kënga titullohet "Duhet" dhe vjen si bashkëpunim i yllit të muzikës pop-folk dhe producentëve të shumë hiteve. Ky projekt është punuar në muzikë të producentëve, tekst të Rozana Radit. Videoklipin e ka punuar VissoundMedia dhe bëhet fjalë për një klip mjaft cilësor. 126/126123 Zzap & Chriss janë prej producentëve më të njohur e më të respektuar në vendin tonë, pasi janë krijues të hiteve "...

 • 23-03-2014
  Këngëtari i njohur Gena Lito, të cilit një kohë i është ndaluar të udhëtojë nëpër Evropë, bën me dije se tani e tutje do të jetë kudo që janë edhe bashkatdhetarët e tij. Menaxheri i Genës, Enis Fetahu, ka sqaruar çdo gjë rreth problemit, ndërsa ka shpalosur edhe planet që Gena i ka për këtë sezon... Jo shumë kohë më parë këngëtari i njohur nga Shqipëria hasi në një problem i cili nuk e lejoj për një kohë të jetë prezent nëpër mbrëmje muzikore në Evropë. Ndonëse menaxheri i tij ka treguar se ky problem ka ardhur si pasoj e xhelozisë...

 • 05-03-2014
  Ditë më parë këngëtari Gena ka marrë një konfirmim nga organet e rendit të Zvicrrës për ndalim të mbajtjes së koncerteve në diasporë, madje ai është ndaluar të mbajë një koncert edhe në Malmo të Suedisë. Dhe këtë menaxheri i tij Enis Fetahu pohon se i’a kanë kurdisur disa kolegë të tij në mënyrë që mos të zhvilloj karrierën e tij edhe përtej kufijve. “Padyshim se do të zbulohen personat që me anë të spekulimeve të tyre në organet e rendit të Zvicrrës bënë që të anulojnë koncertet e Genës në diasporë. Në fakt tani policia zvicrra...

 • 30-01-2014
  Këngëtari Gena duket se do të sjellë diçka të re në skenën muzikore. Kënga dhe videoklipi që do ta plasoj së shpejti titullohet “Duhet” dhe është në bashkëpunim me Zaap dhe Chris. Ky videoklip pritet të shënoj një revolucion në tregun muzikorë, pasi që përveç aktorëve që do të luajnë në klip, do të ketë edhe efekte 3D. 122/122763 Nga produksioni “”VSM” na bëjnë të ditur se është i pari videoklip i këtij lloji i realizuar nga ky produksion. “Ky videoklip nuk do të jetë i zakonshëm ashtu siç janë mësuar të shohin shikues...

 • 19-01-2014
  Këngëtari njohur Gena nuk e ka në plan të ndalet. Ndonëse nuk ka shumë kohë që në treg ka ardhur me këngë të re, ai është duke punuar që së shpejti të vijë edhe më një këngë e cila do të jetë në bashkëpunim me Zzapp & Chriss. Kjo është bërë e ditur nga Zzapp & Chriss, të cilët në faqen e tyre zyrtare kanë zbuluar se bashkëpunimi i tyre me Genën do të vijë shumë shpejt. 118/118679 “Javën që vjen, xhirimet e videoklipit”, ishte mbishkrimi që kanë lënë djemtë në faqen e tyre zyrtare. Ndryshe kjo nuk është risia e vetme që...

 • 22-12-2013
  Këngëtari Gena vazhdon të jetë mjaft i kërkuar, mbase gjatë këtij viti ai arriti mjaft shumë në fushën e këngës duke qenë i pranishëm në shumë evenimente muzikore, sidomos në Kosovë. Si duket publiku kosovar është i lidhur mjaft shumë për këngëtarin shkodran, i cili karrierën e tij muzikore po e ndërton më shumë në Kosovë, pasi në çdo eveniment ku ai këndon, vendet janë të mbushura. Sipas menaxherit të tij, Enis Fetahu, Gena së fundi ka plasuar në treg një CD live e cila në masë të madhe po pëlqehet në publik. 123/12314...

 • 14-12-2013
  Angazhimet muzikore për të nuk kanë të ndalur. E bashkë me to, edhe sukseset e pandalshme në secilën paraqitje e përgatitjet për të rejat pasuese. Bëhet fjalë për këngëtarin nga Shqipëria Gena, i cili angazhimin e tij artistik në Kosovë po e rritë dita ditës. “Jemi duke punuar intensivisht në risi. Gena në janar do të publikoj dy videoklipe të reja. Ndërsa tani me datë 20 dhjetor do të publikojë një album i cili do të jetë i gjithi ‘live’ dhe do të zgjasë 50 minuta. Është diçka që nuk e ka bërë askush më herët. Këtë album e ka marrë produksioni ‘Arboni”. Kështu ka treguar për Tribuna menaxheri i këngëtarit Enis Fetahu, i ci...
 • 16-11-2013
  Këngëtari shqiptar, Gena, ka deklaruar se ai kohëve të fundit po qëndron më shumë në Prishtinë se sa në Tiranë. Këngëtari më i kërkuar në tregun muzikor shqiptar, krijuesi i shumë hiteve, Gena, ka zbuluar në një intervistë për emisionin MixMax se ai po qëndron më shumë në Prishtinë. “Ka pesë vjetë a më shumë që po qëndroj në Prishtinë se sa në Tiranë. Angazhimet i kemi pasur në të gjitha qytetet e Kosovës, por më shumë në Prishtinë”, theksoi ai....

 • 10-11-2013
  Ylli i muzikës pop folk, Gena, pritet që shumë shpejt të lansjoë bashkëpunimin e fundit me top producentët, Zzap n’Chriss. Gena, i cili njihet për shumë hite si “Ajo”, “Ëndrra Ime” dhe “Le Mama”, ka vendosur të mos ndalet duke punuar në studio. Kështu, ai u drejtua te top producentët shqiptarë, krijuesit e shumë hiteve, Zzap n’Chriss, për të regjistruar një bashkëpunim. Dhe, bëhet fjalë për një bashkëpunim mes tyre i cili do të publikohet së shpejti. Se një projekt i ri prej tyre mund të vijë ka aluduar Zzap në profilin e ...

 • 25-10-2013
  Pas një sezoni të ngjeshur veror, Gena i është përvjelë punës për të sjellë edhe katër këngë të reja. Lajmin e ka konfirmuar menaxheri i këngëtarit nga Shqipëria, Enis Fetahu, i cili zbulon se për të katërtat do të ketë edhe videoklipe. 120/120233 “Jemi duke punuar në katër këngë të cilat së shpejti do të jenë në duart e publikut. Dy veçse janë realizuar në tërësi edhe me klip. Ndërsa dy tjera janë të incizuara dhe të gatshme për të ju bërë klipet, të cilat shpresoj që brenda dy javësh do të jenë të gatshme për prom...

 • 17-08-2013
  Këngëtari i njohur i muzikës pop-folk, Gena, ka qenë cak i një vjedhjeje në Prishtinë gjatë ditës së enjte. Indeksonline raporton se ngjarja ka ndodhur në lagjen Dardania, në rrugën Bill Clinton, me ç’rast Genës iu dëmtua vetura dhe iu vodhën pasaporta, paratë dhe disa gjëra të tjera personale. Incidentin e ka konfirmuar edhe menaxheri i Genës, Enis Fetahu, i cili ka thënë se edhe atij i është vjedhur telefoni. Jo rallë herë këngëtarët bëhen cak të hajnave të ndryshëm, për shkak të të ardhurave të mira që ata posedojnë, ashtu...

 • 08-07-2013
  Këngëtari i madh Gena, ai Ii cili po pushton të gjitha clubet e natës nga muzika e tij argëtuese. Së fundmi në tregun kosovar ka sjellë shumë bashkëpunime me këngëtarë të ndryshëm, si psh hiti me Nora Istrefin, Flori Mumajesin, Ermal Fejzullahun etj. 118/118666 Prezenca e tij vërhet së fundmi jo vetëm në qytet e Kosovës por edhe jasht tyre. Sallat, clubet si gjithmonë janë të tej mbushura nga entuziasmi i adhuruesve të muzikës së tij, ka edhe nga ata që bëjnë rezervime për të mos munguar në këto netë të magjishme...

 • 04-07-2013
  Padiskutim vazhdon të jetë edhe këtë verë këngëtari më i kërkuar i mbrëmjeve të cilat ku është ai, atmosfera jo vetëm është shumë e mirë, por sallat mbushen plot e përplot. E kemi fjalën për këngëtarin më ‘In’ Gena ku ne mësojmë se me 12 korrik në Sheshin 21 ai do të vijë me një show të tij ku cdo gjë do të jetë ‘live’ duke argëtuar miqtë dhe fansat e tij të shumtë me zërin e tij të ëmbël. Po në këtë mbrëmje të së premtes Gena do të promovojë edhe dy këngët e tij më të reja, që flitet se do të jenë dy hite fantastike krijuar nga Edlir...


Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019