Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Ajeti

Tags: Genc Ajeti

Vendlindja: Gjilan   
Genc Ajeti është një këngëtar jo shumë i njohur, që këndon muzikë junior. Përveç shkollës së muzikës dhe këngës, Genci nuk mund t’i lë pas edhe mësimet. Qysh kur ishte i vogël Genc Ajeti u inkuadrua në muzikë. Fillimisht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve qysh në moshën gjashtë vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Gencit “BABI IM” që ishte shumë e pëlqyer nga publiku. Pasi ka filluar karrierën që në moshën gjashtë vjeçare, ku ishte edhe anëtar i korit të fëmijëve në Shkollën e Muzikës në Gj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017