A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Prelvukaj (Gentz)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Genc Prelvukaj (Gentz) është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Ka mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe dhe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama, ne degen Shkenca Politike dhe ka vijuar trajnime per specializime te metejshme. Përveç angazhimit të tij të sotëm si këshilltar politik, në mënyre aktive ka qenë pjesë e industrisë së muzikës duke specifikuar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Anëtar i grupit

Etnon

Lider i labelit

Black Fish Entertainment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twiter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Vetem Ti Je
A T'merr Malli
365 Pa Ty
Dimer
Hello
Jena Nda
Per Pike T'qejfit
Golden Eagle 2
Ata Kane Nevoje
Dossier K.


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

BimBimma

Lyrical Son

2po2

Getoar Selimi

Mc Kresha

Action Bronson

Unikkatil

D.U.D.A.

Dr. Flori


Tags: Genc Prelvukaj, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Gentz, Etno Engjujt, Etnon

Genc Prelvukaj (Gentz) në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018