A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Genc Prelvukaj - A T'merr Malli  (Feat. Lyrical Son)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  128

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/12/2016

2016-12-18T17:07:53

Featuring

Lyrical Son
[Genc Prelvukaj:]
A t'merr malli me m'pas, afer vetit
Kur frymen e ke akull
n'jorganin e tjetrit
Ndjeke ondren tonde,
osht jeta jote femen
Nese aj ta ka marr zemren
Kthehu ta japi un temen
Me to ke ftoft sikur n'dhom
pa dritare n'dimen
Lotin e man dhembjen e mshef jon gjanat qe po shihen
Aj njeri ta shton veq dhimbjen
Na jem per njoni tjetrin
Sikur ret me vetimen
Nihem keq, sa her qe ty t'vrajn
S'ka lot ne syt e mi
Se burrat kurr nuk kajn
Po dhem, sa m'mungojn syt e tu
Qele zemren e kallxom drejt
A T'MERR MALLI PER MU?

A tmer malli per mu 2x

[Lyrical Son:]
You miss me i know
Njona pi pytjeve t'shumta
Qe n'list e kom me ti bo
Surpriz jom une hello
Kom ni qe s'je mo me to
E di qe mu je tu m'ngu
E di se moti ty t'njoh
Je ka m'mungon, o ka m'munon
Po prap leht pe thom
Ti ke menu gjithmon per mu
Sa her je kon me to
E di se m'ke kallxu
Veq sa her ke dasht me tradhtu
Vet s'kom dasht me t'thirr m'ke shkru shpesh
Po une nuk kom dasht me shfrytzu
Qka kom mujt me bo me ty babe
Je kon e tij sje kon e jemja
Je kon e tij sje kon e jemja

A tmer malli per mu 2x

Merre shishen qele pije njo per mu
Mbylli syt leht une t'vi si deja vu
Si perpara, ktheje kohen mbrapa
Sonte zemren qele thuje du me t'ngu
Asniher sje ndi me kerkon si me mu
Si perpara, ktheje kohen mbrapa

A tmer malli per mu 2x


Lyrics submited by DENIS AVDIJA   imbebee-Cards (5)

2018-03-25 22:58:05
You miss me i know?
(Njona pi pytjeve t'shumta)
2018-01-11 08:17:13
Aj njeri ta shton veq dhimbjen
Na jem per njoni tjetrin
Sikur ret me vetimen
Nihem keq, sa her qe ty t'vrajn
Se burrat kurr nuk kajn
Po dhem, sa m'mungojn syt e tu
2017-12-12 08:45:15
Sonte zemren qele thuje du me t'ngu
Asniher sje ndi me kerkon si me mu
2017-12-10 16:26:02
Na jem per njoni tjetrin
Sikur ret me vetimen
2017-11-03 09:44:47
Qele zemren e kallxom drejt
A T'MERR MALLI PER MU?

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019