Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Prelvukaj - Shpirtin E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Kisha dasht me i vra kujtimet
Para se me mvra ato
Luftoj me tregimet
Ku merr frym ajo
Kurr ma i heshtun i ulem ne pjano
Mduket qe marr fund si lule pa vazo
Kjo koh plot dhembje por e shtyj
I hapi fotot tua i fshi i pshtyj
Thom vet me veti si ka mundsi
Un jeten e bardh e ti shpirtin e zi
Si spari spe kuptoj asnje pjes
Se bashku kemi sha njerzt e pabes
E tash ti pabesisht
Cdo pik dashni ma shkele me dy kamb
E ma ktheve me tradhti
E poshter paskam humb koh me ty
Von ta pash talentin me i rrejt njerzt n sy

Ne boten teme t drejt ti paske dasht lojnat
Emrin sta lexoj thjesht ti urrej shkronjat
Sjom prej metali dhembja skalon
Kur ta merr dikush tjeter njerin qe e don
E ti shtegton i ndron adresat folete
Merr ca ke me marr dhe zhdukesh perjet
Krejt ti fali vec mos u kthe me kurre
Ndryshe jemi na kemi tjeter kulture
N fund t fundit su kon e shkrume
Jeta jeme sosht me mekate e mbulume
E jotja po keshtu qe ma mir n vetmi
Se ndaj jeten me ty kur e ke shpirtin e zi
Genc Prelvukaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/01/2020
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 17
Video Produksioni: Black Fish Entertainment
Produksioni: Genc Prelvukaj


Genc Prelvukaj - Shpirtin E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirtin E Zi".
3. Video është e këngës "Shpirtin E Zi", por nuk këndohet nga Genc Prelvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Genc Prelvukaj:


Komente 0