Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Udhetari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Jam nje udhetar
Udhetar i lodhur
Ne kete rruge pa fund
Te kerkoj, s'te gjej askund.

Tinguj te brishte, m'kujtojne kohen
Kur bashke nje enderr ndame.
Dje idhull, tashme e lene menjane...

Kerkoj me dhimbje, kerkoja ca njerez
Qe thane se "shpresa e fundit vdes"
Te me japin pak diell,
Te me largojne erresiren
Dhimbjen te ma shuajne ngadal.

Kerkoj mes tyre kerkoja ca njerez
Qe thane se "shpresa e fundit vdes"
Nje udhetar i vetem sdo jem..

Me vjen ne kete nate
Ne enderr
Aromen s'ta ndjej dot.
Koha harron... mundohem kot.

Ora ne mur, le te ndaloje kohen
Kur lotet s'me ishin thare.
Shpirtra te ngurte
Jetojne te ndare...


Ky tekst u dërgua nga XhenriGent Bushpepa
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/03/2012
Festivali: Top Fest 9


Gent Bushpepa - Udhetari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhetari".
3. Video është e këngës "Udhetari", por nuk këndohet nga Gent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 1