Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Prane Finishit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47

Yjet ne kte nate sonte po ndricojne me gjate
Ndizen si me nje magji nje deshire,
nje energji
Ti vrapo
I vetem sonte rend dhe pse rruga ty te tremb
Per nje ndienje qe te rremben
Sepse koha pas nuk kthen.
Ti vrapo
Dhe kur zjarri i kohes bosh
Te ka djegur s'ecen dot
Gjej pak force te ngrihesh prape
Te vazhdosh te ecesh

Ref:
Jo mos u ndal
Jo mos rri pas
Mos vono qe qe te shkosh lart
Merre veten nen kontroll
Thuaji diellit do te shoh
Do te dehesh do te humbesh
do te zgjohesh kur te mundesh
Sonte luaj si te jete,
e fundit nate ne kete qytet

Nuk ka gje ne bote qe ti nuk e ben dot sot
Qe nuk digjet nen pasion
Me nje flake qe te verbon
Mos ndalo!
Lodhjen mos e ndiej
Prane finishit atje tej,
tempuj drite do te gjesh
Duhet çastin ta rrembesh
Ti vrapo
Dhe kur zjarri i kohes bosh
Te ka djegur, s'ecen dot
Gjej pak force te ngrihesh prape
Te vazhdosh te ecesh

Ref:
Jo mos u ndal
Jo mos rri pas
Mos vono qe qe te shkosh lart
Merre veten nen kontroll
Thuaji diellit do te shoh
Do te dehesh do te humbesh
do te zgjohesh kur te mundesh
Sonte luaj si te jete,
e fundit nate ne kete qytet

Jo mos u ndal
Merre veten nen Kontroll
Thuaji diellit do te shoh
Do te dehesh do te humbesh
Do te zgjohesh kur te mundesh

Jo mos u ndal, mos vono gjate
Merre veten nen kontroll
Thuaji diellit do te shoh
Do te dehesh do te humbesh
Do te zgjohesh kur te mundesh
Sonte luaj si te jete,
e fundit nate ne kete qytet

Jo mos u ndal
Merre veten nen kontroll
Thuaji diellit do te shoh
Do te dehesh do te humbesh
Do te zgjohesh kur te mundesh
Sonte luaj si te jete,
e fundit nate ne kete qytet


Ky tekst u dërgua nga PaulaGent Bushpepa
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/07/2015
Festivali: Top Fest 12
Muzika: Kledi Bahiti
Teksti: Zhaku & Orges Toçe


Gent Bushpepa - Prane Finishit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prane Finishit".
3. Video është e këngës "Prane Finishit", por nuk këndohet nga Gent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 1