A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Eugent Bushpepa - Mall


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  107

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/03/2018

2018-03-26T15:00:04

Music & Lyrics:

Gent Bushpepa

Participating in

Festivali i 56-të në RTSH

Participating in

Eurovision (Albania)
Një pritje e gjatë
E ëmbël e zjarrtë
Ca hapa trokasin si zemër këtë natë
Unë ndjek ritmin e saj
Dy duar që zgjatën përpijnë në ngrohtësi
Ky mall që të djeg nuk njeh kufi as largësi

Si me magji hëna shikimet përpin
Me sjell vegimin tënd

REFREN:
Lot i patharë ndriçoje këtë natë
Sonte kumbo prej shpirtit pa fjalë
Vetëm një çast dhimbja të më ndalë
Ky lot i patharë një ditë do shterojë
Nga puthjet e zjarrta që ëndërroj
Në atë çast dhimbja do ndalojë

Dua të hesht në këtë natë i shtrirë në këtë shtrat
Ku ëndrrat hyjnore shërojne çdo plagë
Të shoh portretin e saj
Momentët kalojnë
Sekondat nuk falin
Orët pasojnë por ndjenjen s'e ndalin, jo

Si me magji hëna shikimet përpin
Sytë tanë puqën sërish edhe pse është fantazi
Jetën do ta fal ty

REFREN:
Lot i patharë ndriçoje këtë natë
Sonte kumbo prej shpirtit pa fjalë
Vetëm një çast dhimbja të më ndalë
Ky lot i patharë një ditë do shterojë
Nga puthjet e zjarrta që ëndërroj
Në atë çast dhimbja do ndalojë


Lyrics submited by G.Ge-Cards (5)

2018-08-01 05:56:33
Momentet kalojnë
Sekondat nuk falin
Orët pasojnë por
ndjenjën s'e ndalin
2018-07-31 09:01:44
Vetëm një çast
dhimbja të më ndalë
2018-05-10 14:27:56
Një pritje e gjatë
E ëmbël e zjarrtë
Ca hapa trokasin
si zemër këtë natë
2018-05-10 14:22:19
Lot i patharë
ndriçoje këtë natë
Sonte kumbo
prej shpirtit pa fjalë
Vetëm një çast
dhimbja të më ndalë
2017-12-24 09:57:00
Si me magji hena shikimet perpin
Me sjell vegimin tend

Add an e-Card

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019