A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genta Ismajli

Afer Teje ➡ In Deiner Nähe

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Fatlinda


Afer Teje

E mirë është kjo natë kur pran meje je ti
dhe m'shikon me plot dashuri
më afrohesh ngadalë
e unë digjem e gjallë
dua të flas por s'kam kohë per fjalë
Ref.
Të gjithë sonte duken të lumtur
Por nuk ka më të lumtur se unë
Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë

Të gjithë sonte duken të lumtur
Por nuk ka më të lumtur se unë
Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë

Sa herë që të shohë
E sa herë që ti vjen
Zemrën time më zjarr ma rrëmben
Ti ishe gjithmonë dashuri e vërtet
Që në mua mbete për jetë

Ref.
Të gjithë sonte duken të lumtur
Por nuk ka më të lumtur se unë
Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë (2x)

Të gjithë sonte duken të lumtur
Por nuk ka më të lumtur se unë
Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë

Të gjithë sonte duken të lumtur
Por nuk ka më të lumtur se unë
Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë

Mjafton që të jem afer teje
Tjetër qka nuk dua më shumë


In Deiner Nähe

Schön ist die Nacht, wenn du bei mir bist
und mich mit voller Liebe anschaust.
du näherst mich langsam
und ich fühle mich lebendig.
ich möchte reden aber hab keine Zeit für Worte.

Ref.
Wir alle sind heute glücklich
doch keine ist so glücklich,wie ich
es reicht wenn ich in deiner Nähe bin
mehr möchte ich nicht.

Wir alle sind heute glücklich
doch keine ist so glücklich,wie ich
es reicht wenn ich in deiner Nähe bin
mehr möchte ich nicht.

So oft wie ich dich an sehe
und so oft du kommst
lässt du mein Herz ins feurige 'fließen'
Du warst immer eine große Liebe
die in mir für immer ist.

Ref.
Wir alle sind heute glücklich
doch keine ist so glücklich,wie ich
es reicht wenn ich in deiner Nähe bin
mehr möchte ich nicht.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019