A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Genta Ismajli & Florin Kelmendi - Miqet E Vjeter

Teksti i këngës:

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Sikur era ik rinija
A po qan keshtu mandolina
Mbi qytetin qe po kote
Ku jeni o miqte e vjeter
Kah po na çon keshtu jeta
Era n`flokun tim eshte ndal
Per nje çast se ju po ktheheni

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e di tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Po ben sonte nate e ngrohte
Do te degjojme serish bahun
Teksa yjet do te bijne ne det

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

Bashke:2x
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019