A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Genta Ismajli - Mos Me Shiko


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Mos Me Shiko"


Shume here te fola
Por ti s`me kuptove dot
Tash e shoh qe fjalet qe t`i thoja
Une i flisja kot.

Nuk me degjove
E une prisja qe te nderrosh,
Por ti i njejte mbete
Nuk provove mua t`me kuptosh.

Nje dite erdhi fundi
I durimit tim
S`eshte per t`u habitur,
Mjaft kam pritur qe te bej nje kthim.

Me mire mos u mundo,
Mendjen s`do ndryshoj,
Tashme jam lodhur,
Tjeter jete do provoj.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.

E di qe tani deshiron prap te me kesh,
Por kuptoje ti qe asnjehere mu nuk do te me kesh,
Te kam duruar teper gjate dhe ti e din,
Pra harroje endrren,nuk do kemi me nje fillim te ri.

Ndoshta do ndryshosh
Dhe me nuk do gabosh
Dhe me tjeter femer do mesosh,
Qe ta respektosh.

Por une do vazhdoj
Rrugen time vet
Asgje mos thuaj
Keshtu zemra po me flet.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.


Ky tekst u dërgua nga  Zanita
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019